«ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2022 – РАЗОМ ДЛЯ НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ».
08 лютого 2022 року в рамках Всесвітнього дня Безпечного Інтернету Циклова комісія природничо-математичних дисциплін Одеського торговельно-економічного фахового коледжу провела конференцію - тренінг «День безпечного інтернету 2022 – разом для найкращого інтернету».
В конференції тренінгу прийняли участь студенти 1 курсу, викладачі інформатики онлайн-офлайн. Модератором тренінгу виступила Шрамко Олена Олександрівна. У другий вівторок лютого у світі відзначається День безпечного інтернету. Особлива дата з'явилася у календарі з ініціативи Європейської комісії у 2004 році. Загалом День безпечного інтернету відзначають більш ніж у 200 країнах.
Метою проведення дня безпечного Інтернету є долучення до співпраці дітей і молоді, батьків, освітян, всіх хто відіграє свою роль у створенні найкращого інтернету для всіх. Це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду та інформування користувачів про можливості, відповідальність і безпечність Інтернету. За даними ООН, сьогодні інтернетом користується більше половини населення Землі, серед яких – 47% регулярними користувачами є діти до 18 років.
В рамках заходу були надані ресурси для долучення до Всеукраїнського онлайн-флешмобу для освітян, ідеї проведення Дня безпечного Інтернету, які рекомендовано Центром кращого Інтернету в Україні.
За програмою заходу студенти і викладачі ознайомлені з оновленим посібником 2021 року «Облачність, пильність, захист, доброзичливість, сміливість», який надає основи цифрового громадянства та безпеки молоді, для того, щоб вони могли впевнено, безпечено і обачно досліджувати онлайн-світ. Викладач надав інформацію, щодо необхідності набуття користувачами кіберпростору «цифрової» грамотності, наведені посилання на освітні матеріали.
Студентами було опрацьовано вправи:- «Повага до прав людини онлайн»;
- «Цифровий» етикет;
- «Безпека в цифровому просторі: захисти свої дані»;
- «Звернення по допомогу та захист»;
- «Участь онлайн – зміни офлайн»;
- «Вплив про який я знаю: збереження здоров’я онлайн».
- «Веб-квесту «Безпечний Інтернет».
Викладач Шрамко О.О. зауважила, що діти й молодь можуть допомогти покращити Інтернет, поводячись онлайн позитивно та ввічливо, захищаючи онлайнову репутацію як власну, так і інших, використовуючи позитивні можливості створення, залучення та поширення контенту онлайн.
Для формування у студентів навичок «цифрової» грамотності, доєднання до молодіжних спільнот з метою консультацій, участі у молодіжних проектах надаються інформаційні ресурси:
- Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість». Режим доступу:
- https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2018/08/PRESS.pdf
- Навчально-методичний посібник «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе». Режим доступу –
- https://bit.ly/3pNEXBm
- Освітні серіали за категоріями. Режим доступу:https://osvita.diia.gov.ua/courses
- Отримання дітьми та молоддю психологічної допомоги: організація Teenergizer. Режим доступу: "https://teenergizer.org/consultations/
- Звернутись по допомогу